Where They Went

2017

Alex Bline - Southeast Missouri University (Division 1)

Joe Fitka - Chicago State University (Division 1)

Mitch Sparks - Eastern Michigan University (Division 1)

Drew Grubb - Southwestern Oklahoma State University (Division 2)

Jordan Deadwyler - Minnesota-Crookston University (Division 2)

Grant Becher - Bethany Luthern College (Division 3)

Mitch Ebben - University of Northwestern Ohio (NAIA)

Adrian Perez - Huntington University (NAIA)

Connor Mitchell - Kansas Weslyan University (NAIA)

Trae Ramsey - Dakota State University (NAIA)

Marcus Wohl - Mayville State University (NAIA)

2016

Pierre Garcia - Southern Univeristy (Division 1)

Hunter Porterfield - University of Evansville (Division 1)

Charlie Skantze - University of Central Missouri (Division 2)

Seth Sullwold - Northern State University (Division 2)

Trent Brosdahl - Chowan University (Division 2)

Cal Krafcheck - University of Wisconsin-Platteville (Division 3)

Keoni Mortensen - University of St. Thomas (Division 3)

Dominic Berlin - Thomas University (NAIA)

Parker Goettsch - Dakota Wesleyan (NAIA)

Francisco Ogando - Union College (Kentucky) (NAIA)

Cameron Wagner - Morningside University (NAIA)

2015

Jake Salentine - North Dakota State University (Division 1)

Sean Alp - Minot State (Division 2)

Austin Orvis - Augustana (South Dakota) (Division 2)

Kris Johnson - Northern State (Division 2)

Mitch Egan - Edgewood College (Division 3)

Bernie Berroa - Calumet College of St. Joseph (NAIA)

Peter Brooks - Mt. Mercy College (NAIA)

Alex Cristobal - Tabor College (NAIA)

Pat Gough - Bluefield College (NAIA)

Ryan Mose - University of Northwestern Ohio (NAIA)

Hecmart Nieves - Ottawa University (NAIA)

Blake Rogers - Morningside College (NAIA)

Luis Sterling - Lindsey Wilson College (NAIA)

Kyle Thomas - University of Northwestern Ohio (NAIA)

2014

Michael de los Santos - Eastern New Mexico (Division 2)

 

Matt Woods - University of Sioux Falls (Division 2)

Luis Gonzalez - Eastern Nazarene College (Division 3)

Tanner Johnson - Wartburg College (Division 3)

Griffin Cole - Morningside College (NAIA)

Jesus Brito - Mid America Nazarene (NAIA)

Manny Deleon - Tabor College (NAIA)

Juan Perez - William Carey (NAIA)

 

Elvin Nunez - Waldorf College (NAIA)

2013

Jordan Petschke - Augsburg College (Division 3)

Leo Ramirez - Lindsey Wilson College (NAIA)

Jonathan Brinez - Lindsey Wilson College (NAIA)

Edwin Torres - Bacone College (NAIA)

Kevin Arroyo - Rio Grande University (NAIA)

Malduino Gonzalez - Rio Grande University (NAIA)

2012

Gunner Johnson - University of Butler (Division 1)

Michael Vine - University of Sioux Falls (Division 2)

Bryan Lopez - Point Park University (NAIA)

Jose Hernandez - Harris Stowe State University (NAIA)

Anthony Stewart - Sterling College (NAIA)

Bryan Lopez - Talladega College (NAIA)

Jose Hernandez - Lindenwood University-Belleville (NAIA)

2011

Brett Muron - Bemidji State (Division 2)

Jayrd Marks - Bemidji State (Division 2)

Aaron Jensen - Bethany Lutheran (Division 3)

Homar Gonzalez - Waldorf College (NAIA)

 

Steven Gonzalez - Avila University (NAIA)

Jose Stelluti - Clarke College (NAIA)

Luis Reyes - Clarke College (NAIA)

2010

JC Burrell - Eastern Michigan (Division 1)

Ronnie Camacho - William Carey (NAIA)

Jarcos Ortiz - William Carey (NAIA)

Trevor Bartset - Grandview (NAIA)

2009

Nick Loftis - University of Texas at Brownsville (NAIA)

Matt Leffler - University of Texas at Brownsville (NAIA)

Chris Raley - University of Texas at Brownsville (NAIA)

Fabian Cruz - University of Texas at Brownsville (NAIA)

Andrus Kuilan - Hannibal-La Grange College (NAIA)

2008

Trent Prather - Buena Vista University (Division 3)

Jose Ayala - William Carey University (NAIA)

Kenny Tomek - University of Sioux Falls (NAIA)

Jesse Strong - University of Sioux Falls (NAIA)

Michael Jimenez - Clarke College (NAIA)

Adalberto Rivera - Waldorf College (NAIA)

Nathan Underberg - Wartburg College (NAIA)

2007

Craig Fandel - University of Texas-Tyler (Division 3)

Clark Egdorf - Loras College (Division 3)

Brian Geertgens - Loras College (Division 3)

Jason Kroese - Clarke College (NAIA)

Jared Krasselt - Clarke College (NAIA)

2006

DJ Hasbrouck - Buena Vista University (Division 3)

Matt Mathiowetz - Mankato State University (Division 2)

Josh Rohrich - Concordia St. Paul (Division 2)

Matt Slattery - Briar Cliff (NAIA)

2005

Andy Cook - Southwest Minnesota State (Division 2)

Adam Anderson - Sioux Falls University (NAIA)

Matt Grill - Sioux Falls University (NAIA)

Gabe Hirsch - Sioux Falls University (NAIA)

Joe Joswiak - Sioux Falls University (NAIA)

Brandon Kathman - Dakota State University (NAIA)

Joe Larson - Sioux Falls University (NAIA)

Ben Long - Sioux Falls University (NAIA) 

Tony Tysinger - Sioux Falls University (NAIA)

2004

Nick Bruning - Lipscomb University (Division 1)

 

Carlos Aponte - University of South Carolina, Spartanburg (Division 2)

Yadiel Fargas - Clarke College (Division 3)

Mike Koenecke - Buena Vista University (Division 3)

Cesar Camacho -Grand View College (NAIA)

Chad Cardinal -Mayville State University (NAIA)

Dan Wellik - College (NAIA)

Josh Bay - Morningside College (NAIA)

2002

Jed Cox - Sioux Falls University (NAIA)

Dan Krohn - Morningside College (NAIA)